Sigortalı Nakliyat

Sigortalı Nakliyat

Günümüzde nakliye hizmetlerine ihtiyaç duyan insanlara hizmet veren çok sayıda taşımacılık firması bulunmakta. Her sektörde olduğu gibi nakliye hizmetleri söz konusu olduğunda da işini profesyonelce icra eden firmalar olduğu gibi işini gerektiği gibi yapamayan firmalar da bulunmakta.

Taşımacılık alanındaki ihtiyaçlarınızı giderme aşamasında ilk yapmanız gereken şey piyasayı ve firmaları araştırarak doğru bir nakliye firması tespit etmek olacaktır. Doğru bir firma tespit etme konusunda ise en ayırt edici özelliklerden biri sigortalı nakliyat hizmetleridir diyebiliriz. Bu tür bir hizmeti ciddi seviyede sunan bir firma sizi kesinlikle mağdur etmez.

Taşımacılık Sektöründe Eşyalarınıza Sigorta Yapılması Ne Anlama Geliyor?

Öncelikle belirtmek gerekir ki şehirler arası mesafede icra edilen nakliye hizmetlerinde, firmalar sigorta firmalarına müracaat edip eşyalarınızı sigortalatabiliyorlar. Fakat şehir içi taşımacılık faaliyetlerinde sigorta firmaları sigorta hizmeti sunmadıkları için müşteriler için bir risk durumu ortaya çıkıyor.

İşte tam bu noktada taşımacılık hizmeti veren firmaların sigortalı taşımacılık ayrıcalıkları devreye giriyor. Bu hizmet şehir içi taşımacılık konusunda uygulandığı gibi şehirler arası taşımacılık alanında da sigorta firmalarından bağımsız olarak uygulanabiliyor.

Sigortalı eşya taşımacılığının temelinde ise, Nakliye hizmetinizi yürütecek olan firmanın, ücretsiz ekspertiz hizmeti sırasında yani taşınma öncesinde tüm eşyalarınızın maddi değerinin tespit edilerek, taşınma sürecinde meydana gelen herhangi bir hasar veya zarar durumlarına karşı sorumluluğu üzerine almasıdır. Yani firmanın taşınma süresinde meydana gelecek olan her türlü zararı bizzat karşılayacağını taahhüt etmesidir.

Sigortalı nakliyat hizmeti elbette ki sadece taahhüt ile sınırlı olamaz. Bu yüzden, firmanın tanzim edeceği hizmet sözleşmesi içerisinde tüm eşyalarınızın maddi değerinin bildirilerek sigortalandığına dair açıkça yer verilmesi ve sözleşmenin hem firma hem de müşteri tarafından imzalanması gerekmektedir.

Sigortalı hizmet sunduğunu beyan ettiği halde sözleşmede bu tür konulara yer vermek istemeyen firmalar ile çalışmanızı kesinlikle önermeyiz. Bu tür firmalar olası bir zarar durumunda sorumluluğu üzerlerine almak istemediğinden ve de bunu dürüstçe müşterilerine söyleyemediklerinden, sigortalı hizmet sunduklarını beyan ederler.

Taşımacılık alanındaki her türlü ihtiyaçlarınıza ücretsiz danışmanlık ve ekspertiz hizmeti verebileceğimizi tekrar hatırlatmak isteriz. Sırma Nakliyat’ın yıllara dayanan tecrübesi ve itibarı ile her dilediğiniz her hizmeti sözleşmeli ve sigortalı bir şekilde alabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Demolar

Ten Rengi

Başlık Stili

Navigasyon Modu

Sayfa Düzeni

Genişlik
Kutulu